Tantsuline malemäng “SEIKLUS MALEMAAILMAS”

galleryFullImage

Ballisaalis toimuvad suured pidustused: Valgete Malendite Kuningas tähistab oma suurt võitu Mustade üle. Pidu, mis tiirleb Kuninga Krooni ümber saadavad tants ja muusika, kõik osalejad tantsivad kummardades Kuningale austuse ja lugupidamisega.

Täiesti ootamatult ilmub ballile Mustade Malendite Kuninganna ning tekitades suure segaduse varastab Krooni. Aga üks Väike Ettur jõudis ennast ära peita siis, kui Must Kuninganna saali ilmus ning nüüd on ta ainuke, kes saab oma Valgete Malendite Maa päästa.

2016. aasta on nimetatud Paul Kerese, Eesti parima maletaja, aastaks. Helilooja Vladimir Ignatov sai sellest inspiratsiooni kirjutada muusika uuele laste tantsulavastusele. Malemäng kui vaatemäng, kui hea meetod õppida olema viisakas võistluspartner, kui teekond muinasjutulisse maailma, milles kehtivad omad ranged reeglid, kus iga samm võib sulle anda nii võidu kui ka kaotuse.

Idee ja helikujundus: Vladimir Ignatov
Lavastus ja koreograafia: Maria Goltsman
Valguskujundus: Denis Bretsko
Kostüümid: Tetyana Novezhenina ja Maria Goltsman
Koreograafia ja esitlus: Pärli Karmela Parras, Irina Fedorova, Heili Parras, Märt Agu, Egor Zadoya, Maria Goltsman, Goltsman Ballet Studio õpilased
Muusikud: Vladimir Ignatov (klaver), Lina Fidelman (flööt), Eva Lovas (viiul)
Plakat: Jelena Vilt, Liisi Siibak

Toetaja: Eesti Kultuurkapital
Partnerid: Vene Filharmoonia Ühing, Inimese Arengu Keskus, Tallinna Tantsuakadeemia, Eesti Tantsuagentuur,  Kommid.ee, Goltsman Therapy, Tet&Fur, Thunia Studio
………………………………………………….

Poeetiline tantsulavastus CASANOVA: PÕLEV JÄÄ

Goltsman_Ballet_Casanova

Peategelased võisid kohtuda iga hetk selles maailmas ning üks lugu, mis juhtus XVIII sajandil, toimub paralleelsetes maailmades siin ja praegu. Ootamatult tulnud ja igaveseks kadunud armastus säilib Casanova südames helge tundega läbi aegade. Lavastuse peamiseks impulsiks on Marina Tsvetajeva draamateosed „Seiklus“ ja „Fööniks“, mis on pühendatud tundud XVIII sajandi Itaalia päritolu romantilise kangelasele Giakomo Girolamo Casanovale. Vaatamata sellele, et Giakomo Casanova on tuntud oma rikkaliku armuelu poolest, inspireerib meid just Marina Tsvetajeva nägemus sellest tegelasest kui ühele naisele truust mehest.

Lavastus ja koreograafia: Maria Goltsman
Helikujundus: Jevgeni Berezovski, Simon Goltsman
Valguskujundus: Aleksandr Kohhanchuk ja Denis Brechko
Kostüümid: Tetyana Novozhenina ja Maria Goltsman
Koreograafia ja esitlus: Egor Zadoya, Märt Agu, Liis Rinde, Heili Parras, Maria Goltsman, Polina Žukova-Lazartšuk või Irina Fedorova, Jaroslav Galitski, Aneta Varts, Karin Koval, Kirsi Mari Lepik, Maarja Elisabet Roosalu
Plakat: Jelena Vilt, Liisi Siibak

Videotreiler: https://www.youtube.com/watch?v=4Eo9GGqrqNQ

Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Inimese Arengu Keskus, Tallinna Tantsuakadeemia, Eesti Tantsuagentuur, Shokobox, Goltsman Therapy, Sound Officers, Tet&Fur, Thunia Studio, jevi, Vene Teater

————————————————————————————————————————-

Muinasjutuline tantsuetendus „Kuu Poiss“

KuuPoiss_plakat 3

Muinasjutuline tantsuetendus „Kuu Poiss“

Tantsulavastus „Kuu Poiss“ on mõeldud lastele alates 4. eluaastast ning räägib ühest poisist, kes elab üksi hõbedase Kuu peal. Tema Kuu ümber tiirlevad komeedid, lendavad tähtkujud ja sõidavad tähelaevad, kuid mitte kellelgi neist ei ole aega mängida väikese Kuuelanikuga, kõik on väga hõivatud. Sõbraotsingud toovad lapse Maa peale. Selle värvilisel planeedil ootab teda palju seiklusi, avastusi ning ootamatuid kohtumisi. Kuid Poiss võib jääda Maale ainult võlumänguasjana, kes ärkab ellu alles siis, kui ta on leidnud endale tõelise sõbra. Kas ta leiab südamesõbra, kes oma armastuse jõuga aitaks teda?
Etenduse kestus 70 min, toimub vaheajaga.

Videotreiler: https://www.youtube.com/watch?v=yTwl9pwmeOw

Idee ja lavastus: Maria Goltsman
Helikujundus: Jevgeni Berezovski
Koreograafia ja esitlus: Märt Agu, Egor Zadoya, Heili Parras, Maria Goltsman
Valguskujundus: Aleksandr Kohhanchuk, Jevgeni Berezovski
Kostüümid: Maria Goltsman ja Tetyana Novozenina
Plakat: Anna Yaroshenko, Liisi Siibak, Jelena Vilt

————————————————————————————————————–

Kadriogu kunstimuuseum ja Goltsman Ballett esitlevad Ajalooline tantsufantaasia „Talveunelm suvelossis“

Talveunelm

Lavastus „Talveunelm suvelossis“ annab vaatajatele võimaluse rännata ajas ning kogeda 19. sajandi muinasjutulisena tunduvat elu ning tutvuda tolleaegsete kommete, eluviisi ja etiketiga. Lavastuse põhitegelasteks on kolm kunstiteost Kadrioru kunstimuuseumi ekspositsioonist, kolme Nikolai I tütre – suurvürstinnade Aleksandra, Olga ja Maria portreed. Läbi näitemängu, tantsu ja muusika tuuakse vaatajate ette „elavad pildid“suurvürstinnade suvepuhkuse elust, kus me näeme noori õukonnadaame tavapärastes situatsioonides: tee joomine, nukudega mängimine, ujumaskäimine, maalimine, külaliste vastuvõtmine, eesti rahvapeo külastamine ning balliks ettevalmistamine. Tänapäeva inimese jaoks tuttavad situatsioonid on loodud klassikalise balleti ning elava muusika abil, andes edasi 19. sajandi elustiili ja vaimsust. Iga etendus kulmineerub interaktiivse üllatusega kuhu on kaasatud nii esinejad, kui ka vaatajad.

Lavastus on mõeldud lastele vanuses alates 6. eluaastast, lastega peredele ning kõigile, keda huvitab ajalugu, klassikaline muusika, tants ja teater.

Etendus kestab umbes tund aega.

Lavastuse loominguline meeskond:

Idee autor ja ajalooline konsultant: Aleksandra Murre

Lavastus ja koreograafia: Maria Goltsman

Helilooja ja pianist: Vladimir Ignatov

Flööt: Liina Fidelman

Valgustaja: Aleksandr Kohhanchuk

Kostüümid: Tetyana Novezhenina, Maria Goltsman

Esinejad: Märt Agu, Dmitri Kosjakov, Maria Goltsman, Xenia Rudakova, Polina Žukova-Lazartšuk või Irina Fedorova, Goltsman Ballett stuudio õpilased.

Videotreiler: https://www.youtube.com/watch?v=xdLRUrsq8jQ

——————————————————————————————–

Meditatiivne tantsuetendus: “Siddhartha”

siddhartha

Lavastus: Maria Goltsman
Koreograafia ja esitlus:
Siddhartha ¤ Aleksandr Zemzurov
Govinda / Kamaswami / Vasudeva ¤ Egor Zadoya
Buddah ¤ Saile Johanna Langsepp
Naine jõe ääres ¤ Üüve-Lydia Toompere
Kamala ¤ Maria Goltsman
Jõgi ¤ Heili Parras
Helikujundus: Jevgeni Berezovski, Lilian Langsepp, Raho Langsepp
Valguskujundus: Aleksander Platunov
Kostüümid ja lavakujundus: Liina Unt
Foto- ja videokujundus: Andrei Bonchuk
Fotod: Andrei Bonchuk, Ellen Loitmaa, Vladimir Bakharev, Tatjana Romanova, Rünno Lahesoo

„Siddhartha“ on minimalistlik, meditatiivne, mitmekihiline, rahuliku rütmiga täidetud tantsuetendus, mille idee toetub Herman Hesse samanimelisele romaanile. Katsetamise, otsingu, valikute tegemise ja kannatliku ootuse kaudu leiab peategelane oma sisemise rahu, vastuse oma põhiküsimusele. Ühe olendi mitmekülgsus sulab maailmanähtuste erinevuste ühtsusega. Askeetlus ja kannatus vahelduvad kire ja säravate mängudega. Pimeduses kompamine vaheldub teadmisega, välimine peegeldub sisemises, vaikus kõlab, liikumatuses peitub ülim dünaamika. Seest leiad selle, mida otsisid väljas.

„Siddhartha“ on voolava rütmiga täidetud ruum, kus toimuvad etenduse peategelase Siddhartha otsingud: ta otsib ennast, ta otsib armastust, ta otsib miskit, millel polegi nimet. Ta kohtub Buddah´t ja läheb edasi. Ta leiab igaviku oma lapse silmades.
Etendus annab vaatajatele võimaluse aeglustada oma elurütmi, vabastada pingest ning jälgides kaleidoskoplike muudatusi minna reisile omanäolise maailma, mis on täidetud heli ja liikumisega.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

siin elab naine, ta on üksik, ta otsib oma õnne….
seal elab üks mees, ta on karismaatiline, elurõõmus…
seinal ripub maal… mees ja naine… kell… sinine tiib…
maal kui aken, kui uks uuteks kohtumisteks
nad ei kohtu siin ja praegu, kuid neil on olemas teine dimentsioon, paralleelus….
kaks peategelast elavad erinevates ajastutes ning kohtuvad ainult fantaasia maailmas. kas see on uni, maal või muu paralleelne maailm. nende kohtumiste ukseks on Marc Chagalli maal, mis ripub naistegelase kodus.
lavastus ja koreograafia: maria goltsman
helikujundus: markus robam, simon goltsman
videokujundus: külli mariste
animatsioon: nukufilmi lastestuudio
kostüümid: triinu pungits
valguskujundus: denis bretsko
koreograafia ja esitlus: silver soorsk, polina žukova-lazartšuk
foto: jelena vilt