Lina Fidelman
Muusik, flötist

Lina Fidelman, Muusik, flötist

Irina Fedorova
Esineja, kaaskoreograaf

Irina Fedorova, esineja, kaaskoreograaf

Jevgeni Berezovski
Kaaslavastaja, heli- ja valguskunstnik

Kaaslavastaja, heli- ja valguskunstnik

w: goltsmanballet.ee

Vladimir Ignatov
Helilooja

Helilooja

w: goltsmanballet.ee

Aleksandr Goltsman
Produtsent

Aleksandr Goltsman – on Tartu Ülikooli semiootika ja kulturoloogia bakalaureuse kraadiga kurtuurikorraldaja, treener ja produtsent.

w: goltsmanballet.ee

Maria Goltsman
Koreograaf ja kunstiline juht

Maria Goltsman (1978) on Tartu Ülikooli semiootika ja kulturoloogia teadusmagistrikraadiga vabakutseline tantsija, koreograaf ja kaasaegse balleti treener. Maria on lõpetanud Vanemuise Tantsu- ja Balletikooli Jelena Poznjak-Kõlari klassi, töötanud balletiartistina Vanemuise Teatris, täiendanud ennast LABAN kaasaegse tantsu keskuses Londonis. Maria lavastab, tantsib, õpetab TLÜ koreograafia osakonnas, DanceAct College´is ja tantsustuudios, korraldab “tantsijalt tantsijale” (alastes 2006) ning Goltsman Ballet Studio (alates 2014) tööd. Koreograafina on Maria toonud lavale etendused “tühjuste täitmine” (2009), “Merikajakas” (2011), “Hingamised” (2011), „Sofi ja Võlulind“ (2012), „Siddhartha“ (2013), „Kuu Poiss“ (2013). 2012. aastal asutas Maria vaba tantsutrupi Goltsman Ballet, mis tegutseb kaasaegse balleti valdkonnas. Aastas 2013 sai Maria Eesti Kultuurkapitali Ida-Virumaa ekspertgrupi poolt aastaauhinda tantsukultuuri arendamise eest. Alates 2014 toimib ka Goltsman Ballet Studio, kus saavad tantsu õppida nii väikesed, kui suured tantsuhuvilised.

e: mariagoltsman@gmail.com
w: goltsmanballet.ee

Xenia Rudakova
Tantsija, koreograaf

2009. aastal lõpetas Xenia Rudakova Tallinna Balletikooli. Pärast seda astus ta Tallinna Ülikooli koreograafia osakonda. Lisaks on ta end täiendanud õppides vahetusüliõpilasena Prantsusmaa l’Université Nice Sophia Antipolis ja võtnud erialatunde l’Ecole Supérieure de Danse de Cannes Rosella Hightower’is. 2012 aastast õpetab ta klassikalist balleti Eesti Tantsuagentuuris, V.A.T Tantsustuudios ja Vanalinna Hariduskolleegiumis

Egor Zadoya
Tantsija ja tantsuõpetaja

Egor Zadoya – on vabakutseline tantsija ja tantsuõpetaja. Oma tantsualast koolistust alustas ta võistlustantsijana, seejärgi täiendas ennast nii kaasaegse, kui klassikalise tantsu suunas. Egor on teinud koostööd selliste institutsioonidega, nagu Dance Factory, Dance Spirit, Vene Teater, Tee Kuubis. 2013. aastas liitus Egor Goltsman Ballet trupiga ning tantsib järgmistes Goltsman Balleti lavastustes: “Siddhartha” (Govinda, Vasudeva), “Sofi ja Võlulind”, “BLUE”, “Kuu Poiss” (UFO Shmibi).

w: goltsmanballet.ee

Heili Parras
Akrobaatika treener ja tantsija

Heili on ilu- ja rühmvõimleja ning võimlemistreener. Lõpetas ESG (1993) ning omandas bakalaureusekraadi TLÜ koreograafia osakonnas (2012). Hakkas võimlema 1982 Reet Alasi iluvõimlemisrühmas, hiljem treeninud Eha Smolina ja Mall Kalve käe all. Võitnud rühmvõimlemise MM-il 2000 hõbeda ja 2001 kulla. Tulnud 1990 iluvõimlemises hüpitsaharjutuses, vabaharjutuses ja lindikavas, 1991 rühmakavas ning 1997–2001 ja 2009 rühmvõimlemises Eesti meistriks. Aastast 2012 teeb koostööd Goltsman Ballet´iga. Osaleb lavastustes: “Sofi ja Võlulind” (Võlulind), “Merikajakas” (Valge Kajakas), “Siddhartha” (Vesi), “Kuu Poiss” (UFO Bibi).

w: goltsmanballet.ee

Märt Agu
Koreograaf ja tantsija

Koreograaf ja tantsija

w: goltsmanballet.ee